Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 

Pravdepodobne sa iba riadne zapotíte a usúditekövetkeztet vmiből vmire, že vám viac vyhovujúmegfelel matematické vzorce a kreatívnu tvorbu prenecháte niekomu inému.

S istotou môžem tvrdiťállít, že v každom z nás drieme aspoň kúsok Michelangela alebo Saroyana. Treba ich len prebudiť.

 

1. Inšpirujte sa.

Vytvorte si čo najrealistickejší obraz o tom, čo vám kreativita prinesie. Ak ten výslednývégső obraz bude dosť lákavýcsábító, verte mi, určite spravíte aj nemožné, aby ste to dosiahli. Všetci si predsa dobre pamätáme, čo všetko sme boli ochotníhajlandó spraviť, len aby sme nemuseli ísť do školy na tú hnusnúundorító písomku z fyziky. Alebo aby sme nemuseli dvakrát do týždňa nacupitaťszleng:menni do posilňovne. :)

 

2. Vysypte si z hlavy všetko, čo vás ťaží.

Do diára, do iPodu, hocikam, len sa toho zbavtemegszabadul. Veľmi ťažko sa vám bude tvoriťalkotni, ak vás budú neustále prerušovať myšlienky na blížiacu sa poraduértekezlet, nákupy alebo svokrine narodeniny. Ak si zvyknete na to, že si všetko budete zaznamenávaťfeljegyez, najlepšie na papier, vo vašej hlave sa uvoľní priestor na kreatívne myšlienky.

 

3. Vyspite sa.

Ak celú noc preflámujeteátbuliz, vaše telo sa na druhý deň nastaví na režim „stand by". Deň síce prežijete, ale o žiadnom tvorivom myslení nemôže byť reč. Vy predsa viete najlepšie, koľko hodín spánku potrebujete. Tak vypnite počítač včas a choďte spať.

 

4. Trávte čas s deťmi.

So svojimi, so sestrinými, to je jedno, hlavne, aby ste sa do ich hry zapájali aktívne. Najprv sa asi budete cítiť trochu nesvojnem érzi mgt jól a bőrében, nie je jednoduché vymaniť sakiszabadul z rolyszerep manažéra, ale po čase zistíte, že sa hre naplno oddávateátadja magát vminek. Deti sú továreň na výmysly. Ak dieťa zavriete do prázdnej izby a dáte mu kartónovú škatuľu, po hodine nakuknete a zistíte, že sedí v škatuli a práve divovadul veslujeevez k ostrovu, lebo ho prenasledujúüldöz piráti. Skúste na túto hodinku zavrieť do tej istej izby dospelého. :-)

 

5. Hovorte o sebe, že ste kreatívny.

Alebo aspoň, že ste na dobrej ceste. Nepodceňujte silu myšlienok. Keď som sa ešte dávnejšie rozhodla, že budem relaxovať, niekto mi požičal relaxačnú kazetu (staré dobré časy :)) a celkom náhodou to bola kazeta na zlepšenie pamäte. Myslela som si, že je v podstate jedno, čo počúvam, keď meditujem, ale evidentne nebolo. Pamätala som si aj maličkosti, ktoré som si niekde prečítala, alebo počula. Zo žartu som hovorievala, že mám problémy s kadečím, ale pamäť už mám vynikajúcu. Takže podľa mňa to funguje. Len nezabudnite aktualizovať pásku. :-)

 

autorka: adriana

 

Nájdi v texte podobné slová:


kreativita_szavak.pdf

Hovoriť niečo veľmi sebaisto, presvedčivo.

nechcieť niečo, zahodiť niečo: niečoho

stretnutie so spolupracovníkmi, šéfom:

nebyť vo svojej koži: cítiť sa

robiť si poznámky, písať: si niečo