Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 

Nečakane ste prišli oelveszít zamestnanie, ktoré pre vás znamenalo všetko? Istotu, stabilný príjembevétel, kolegov-kamarátov... Situácia nemusí byť taká vážna a deprimujúca, ako sa na prvý pohľad zdáúgy tűnik. Trh práce je stále v pohybe a ľahko sa môže stať, že prácu nájdete behom dvoch mesiacov. Ako toto obdobie prežijete, závisífügg iba od vás.  Tu je niekoľko tipov, ktoré by ste určite nemali robiť, ak si chcete udržať sebavedomiemagabiztosság a zdravý pohľad na situáciu.  

 

1. Myslite negatívne

Strata práce je sama o sebe ťažká a negatívna skúsenosťtapasztalat. Ak neustále budete myslieť na to, ako s vami váš šéf vybabralkicseszik vkivel a ako mu to raz vrátite, vôbec si nepomôžete. Váš bývalý šéf vás nepočuje. A ak by vás aj počul, zrejme by ho to nezaujímalo. Vaše negatívne myšlienky nikdy neubližujú iným, ubližujú iba vám. Či si to priznátebevall, či nie, stávajú sa aj horšie veci. Pozerajte sa na situáciu ako na novú skúsenosť, s ktorou sa počas života stretne každý.

 

2. Čakajte, že vám úrad práce niečo nájde

Nehovorím, že vám úrad práce nepomôže, ale je oveľa pravdepodobnejšie, že si dobrú prácu nájdete sám alebo cez svojich známych. Ak budete čakať, že sa vám pracovné ponukyajánlat budú len tak sypať, budete sklamanýcsalódott. Vezmite iniciatívu do vlastných rúk. Snažte sa predať. Podávajte inzeráty, hľadajte ponuky na internete, posielajte životopisy, telefonujte, vzdelávajte sa. Pamätajte si, vašou prácou je nájsť si prácu. Robte to teda tak, aby ste boli so sebou na konci dňa spokojný.

 

3. Pozerajte televíziu

Nie je nič ľahšie, ako si zapnúť televízor. Iba na chvíľu. A potom ešte na „ďalšiu chvíľu“... a prešlo pol dňa. Ak dávajú správy, môžete si povedať, že chcete byť informovaný o svete. Televízia, ba dokonca aj správy podávajú subjektívny, skreslený pohľad na svet. A informácie, že v Grécku znova štrajkujú, alebo že sa v bojnickej zoologickej záhrade narodila malá opička Lulu, sú pre vás zbytočné. A keďže správy obsahujú 99% negatívnych informácií, dobrú náladu z nich určite mať nebudete. 

 

4. Celý deň behajte v pyžame.

Ak ste už dlhšie nezamestnaný, určite začnete cítiť, že máte menej energie, ste celý deň akýsi skleslýlehangolt. Vstávate o 11-ej, spravíte si kávu, zapnete si televízor, alebo prečítate noviny. Potom si spravíte ďalšiu kávu, možno poumývate riad a spravíte si niečo pod zubcsinál vmi harapnivalót. A to všetko v pyžame. Neoholený. Možno máte pocit, že to všetko si môžete dovoliť, keďže ste doma, ale uvedomte si, že vy predsa prácu máte! Nedostávate za ňu zaplatené a pracujete doma, ale je to práca. Tak sa podľa toho aj správajte. Vytvorte si rutinu nezamestnaného, ktorý si chce nájsť zamestnanie čo najskôr.

 

Želám vám veľa šťastia!

 

Spracovala: adriana 

 

 

 


nezamestnany_szavak.pdf

Prišli ste zamestnanie?

myslieť niečo

pozerajte televíziu

spraviť si niečo zub

šéf mnou vybabral