Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 

Nájdete v ňom aj stopy nyomok klasických hororových filmov a nové spracovania ázijských príbehov. Ak ste v téme hororov doma, určite si užijete trefné helyénvaló odkazy utalás na filmy ako Shining, Exorcista, Záhada Blair Witch a ďalšie.

 

Prvá polovica filmu je prešpikovanáátspékelve vtipnými hláškami szleng: kijelentésekkel  a nadávkami szitkozódásokkal, ktoré vôbec nepôsobia hlúpo. Sú súčasťou povahy jellemek része hlavných hrdinov a vďaka nim sa dá príbehu viac uveriť. Druhá polovica filmu sa odohráva v dusnom fullasztó prostredí rodinného domu, ktorý pôsobí spustnuto kietlenülstiesnenenyomasztóan. V tejto časti sa začína skutočná hororová atmosféra a od tohto momentu si začína film pohrávať s divákom, jeho očakávaniamielvárás a pripraví nám niekoľko výborných ľakačiek szleng:ijesztő dolog.

 

Bebjak sa týmto filmom dostal na vrchol rebríčka súčasných slovenských režisérov. Film bol nakrútený za 11 dní digitálnou kamerou a vo filme je aj niekoľko dlhých záberov bejátszások trvajúcich často aj niekoľko minút. Zlo je dôkazom, že slovenský film nepovedal svoje posledné slovo, a že stále má čo ponúknuť. Minimálne mainstreamovému divákovi.

 

Zlo si divák najviac užije, ak sa nechá príbehom viesť, a to bez nejakých vplyvov racionálneho myslenia. Toto nie je film o rozmýšľaní, ale o strachu, a tak budú niektoré diery résekscenáriforgatókönyv znesiteľnejšie elviselhető. Pod slovom diery tu myslím dôvod, prečo sa v dome deje to, čo sa deje. Dôvod je jednoduchý a málo mytologický na to, aby bol akceptovateľný elfogadható divákom. Ale aj napriek týmto chybám, vo filme prevládajú pozitíva. Netvári sa ako najstrašidelnejší legfélelmetesebb slovenský film s prekvapivou zápletkou szövődmény. Len vzdáva poctutiszteletben részesít hororovému žánru a posúva vývinfejlődés slovenského filmu na novú úroveň szinvonal.  

 

Spracovala: adriana podľa internetu

 

Ak vás film zaujal, pozrite si ho na Youtube. Spríjemníte si večer a precvičíte si slovenčinu. :) Kliknite sem


ZLO_szavak.pdf
Aké sú dialógy vo filme?
Vtipné.
Smiešne.
Hlúpe.
Vo filme nie sú dialógy.
Kde sa odohráva druhá časť filmu?
V dome vo vilovej štvrti.
V opustenom dome, ktorý pôsobí dosť stiesnene.
V paneláku.
Na ranči.
Čoho je dôkazom tento film?
Slovenský film ešte nekončí.
Bebjak by sa nemal zaoberať horormi.
Podľa rebríčka je Bebjak jeden z najhorších slovenských režisérov.
Na slovenský horor sa nedá pozerať.
Ako si môžeme podľa článku film najviac užiť?
S fľašou piva.
Ak si ho pozrieme sami v noci.
Ak si budeme všímať diery v scenári.
Ak nad ním nebudeme príliš rozmýšľať.