Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 

Už len mesiac a letná turistická sezóna bude tu. S letom, dovolenkami a výletmi neoddeliteľne|elválaszthatatlanul} súvisíösszefügg aj cestovanie, a práve o tom bude náš dnešný článok. Aké sú výhodyelőny a nevýhodyhátrány jednotlivých dopravných prostriedkovközlekedési eszköz?

 

 

repulo.jpgPri cestovaní na väčšie vzdialenostitávolság je najlepšou voľbouválasztás pre vás jednoznačneegyértelműen lietadlo. Hoci je drahšie, je aj oveľa pohodlnejšie ako iné dopravné prostriedky. Letenkyrepülőjegy si zarezervujete priamoegyenesen z domu a potom musíte zvládnuťmegbirkózik už len povinnýkötelező check-in na letisku. Takto sa do svojej vybranej dovolenkovej destinácie dostanete za mimoriadnerendkívül krátky čas, samozrejme, pokiaľ vaše lietadlo nebude mať niekoľkohodinové meškaniekésés ako je zvykomszokás a takisto musíte počítať aj s medzipristátiamiátszállás.

 

 

busszal.jpgĎalším veľmi obľúbeným a častým spôsobom dopravy je autobus. Cestovné agentúryutazási iroda vám ponúkajú množstvo zájazdovszervezett kirándulás práve autobusom, pretože je oveľasokkal lacnejší ako letecká doprava. Avšakazonban, z toho vyplývajúadódik aj isté nevýhody ako napríklad veľmi veľké nepohodliekényelmetlenség či už cestujete cez deň alebo aj v noci.

 

 

vonat.jpgOproti autobusu je tu aj oveľa pohodlnejšia možnosťlehetőség – cesta vlakom. Tu si zvolítekiválaszt stupeňfok pohodlia sami, pretože je len a len na váscsak magán múlik, či si zakúpite lístokjegy priamo na vlakovej stanici v deň odchoduindulás alebo si zarezervujete miestenkuhelyjegy už niekoľko dní vopredelőre. Takisto si môžete vybrať, či budete cestovať prvou triedouelső osztály, v kupéfülke alebo v lôžkovom voznihálókocsi a v množstve vlakov máte dokonca k dispozícii aj vozeňvasúti kocsi pre fajčiarov či jedálenský vozeňétkezőkocsi.

 

 

Tu je niekoľko informácií o klasických spôsoboch cestovania, no v budúcom článku by som vás rada informovala aj o adrenalínovejšom spôsobemód cesty na dovolenku. 

 

autorka: Karin, spracovala: adriana

 

Az utazáshoz, kiránduláshoz kapcsolódó szókincset itt is gyakorolhatod.


cestou_necestou_szavak.pdf

Moja nálada občas (összefügg) s počasím.

Auto, autobus, vlak, lietadlo sú .

Očkovanie proti žltačke je pred cestou do Afriky (kötelező).

Máš dve (lehetőség): pôjdeš na vysokú školu alebo si nájdeš prácu.

Ak si lístok kúpiš (előre), bude ťa stáť o 10€ menej.