Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Couch-surfing alebo sofa-surfing, ako sa nazýva vo Veľkej Británii, znamenájelent, že sa sťahujeteköltözik z domu jedného známehoismerős do domu iného, zostávate tam na noc alebo na niekoľko dní, spíte na gauči, v spacákuhálózsák na podlahe alebo možno aj vo vani.


Couch-surfing sa stal novým spôsobom cestovania v roku 2003 vďakaköszönhetően americkému študentovi menom Casey Fenton. Tento študent chcel stráviťeltölt niekoľko dní na Islande, ale nemohol si dovoliť viac ako len letenku tam, tak začal písať študentom z Islandu a prosil ich o miesto na prespatie, počas dobyidőszak, čo bude v ich krajine. Po viac ako tisíckach emailov a 50 odpovediach dostal „gauč“ na prespatie. Po tom, čo sa vrátil späť, vytvorilkialakított stránku pre couch-surfing. Dnes táto stránka spájaegyesít viac ako 3 milióny ľudí z celého sveta a je naozaj jednoduché sa k nej pridaťcsatlakozik.


Po tom, čo sa zadarmo zaregistrujete, si môžete vytvoriť profil, v ktorom uvediete, či môžete byť hostiteľomházigazda pre nejakého cudzincaidegen z couch-surfing komunity. Ale nemusíte sa báťfél! Členoviatag stránky zanechávajúhátrahagy komentáre na každom profile, takže budete vedieť niečo o každom cudzincovi, ktorý bude chcieť u vás prespať.
Na tejto stránke sa tiež nachádzajútalálható fóra, na ktorých môžete zistiťmegtud oveľa viac o jej členoch a o tom, koho sa vyvarovaťelkerül.


Taktiežszintén nie je žiadny problém, ak nemôžete nikoho ubytovaťelszállásol. Môžete sa iba zúčastňovaťrészt vesz na CS-stretnutiach vo vašom meste a stretnúť nových priateľov, pozvať ich na rôznekülönféle podujatiarendezvény alebo sa s nimi iba dobre porozprávať.

 

Ako vidíte, couch-surfing je perfektnou cestou, ako naozaj spoznať nové miesta a kultúry cez miestnychhelyi hostiteľov a stojí to menej ako hociktorýbármilyen iný spôsob cestovania. Potrebujete však byť trošku dobrodružnýkalandos a otvorený, vekový limit všakviszont neexistujelétezik.

 

Na jednu vec by ste však nemali zabudnúť. Couch-surfing nie je zoznamkatárskereső a ak to nebudete rešpektovať, môžete byť z komunity vyradenýkivonva. Takže, vychutnávajte sikiélvez zážitkyélmény a spoznávajte nových priateľov počas vášho cestovania omnohosokkal ľahšie a voľnejšie ako predtým! 

 

Vedeli ste?

Couch-surfing sa stal takým populárnym, keď sa na ňom začali podieľať aj celebrity. Ashton Kutcher prednedávnomnemrég zainvestoval do Airbnb (www.hu.airbnb.com)– online služby na cestovateľské prenájmy, ktorá sa momentálne považujetart za couchsurfing stránku pre bohatých.
Airbnb je podobnýhasonló couch-surfingu, ale nie je bezplatnýingyenes. Pre Airbnb cestovateľov nebude gauč alebo malý privát taký drahý, ako by bol dovolenkový dom, ale ceny za noc sa môžu pohybovaťmozog od 15 do 300 a viac dolárov. Za ubytovanieszállás sa platí prevodombanki utalás online a na stránke je uverejnenýchközzétesz priemerne 60.000 ubytovaní. Takisto sú tu prísneszigorú pravidlászabály pre zanechávanie recenzií o miestach, kde ste prenocovalimegszáll.

 

Medzinárodná stránka couchsurfingu: https://www.couchsurfing.org/ 

 

spracovala: adriana