Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Niektorý deň som počúvala rozhovor Tima Ferrisa s Arnoldom Schwarzeneggerom. Rozhovor sa začal praobyčajne a ak by som mala niečo lepšie na práci, asi by som ho bola vypla. Okolo 11. minúty však Arnold Schwarzenegger povedal niečo, čo ma ovalilolecsap, leüt a musela som podcast zastaviť.

 

Pretože keď ťa ovalí Árni, na chvíľu sa určite zastavíš.

 

Tim Ferris si prezeral fotografie z prvej súťaže v kulturistike, na ktorej sa Arnold Schwarzenegger zúčastnil. „Ani nie pri pohľadepillantás na tvoje vypracované telo, ale z výrazu tvárearckifejezés bolo jasné, že tú súťaž vyhráš. Kde si nabral toľko sebadôveryönbizalom?“

A jeho odpoveď znela: „My vision!“

 

Ááááno!

 

Ale aký je na to dobrý výrazkifejezés v slovenčine?

 

Nie je to cieľcél. Cieľ v sebe nezahŕňanem tartalmaz vision, ktorý vidíš, cítiš, keď si zatvoríš oči.

 

A ani sen to nie je, pretože lavičky pred domami dôchodcov sú plné snílkovszleng: álmodozó, ktorí stále čakajú, že im pečený holubsültgalamb vletí priamo do úst.

 

Nie je to ani predstavaelképzelés. Pretože ak máš predstavy, znamená to, že sa pre teba čoskoro zastaví sanitka, pán doktor ťa navlečiefelölt do kazajkykényszerzubbony a poputuješelvándorol do gumenej izby s gumenou posteľou.

 

Ak nemáš vision, máš "blbýpondelok" a "hurápiatok".

 

Ak nemáš vision, každá poradagyűlés bude pre teba otravaméreg.

 

Ale ak máš vision, na poradu sa budeš tešiť, lebo vieš, že tá polhodina ťa priblíži k tvojmu vision. Pôjdeš na ňu s radosťou a nebudeš sa vedieť dočkaťnem fogod tudni kivárni, kedy bude najbližšia. Pretože máš vision!

 

Môj študent mi minule povedal, že chce byť bohatý.

„Super. Ale ako to vyzerá?“
„Čo ako vyzerá?“
„No to, keď už raz budeš bohatý.“
„No, budem mať na účte veľa peňazí.“

 

Zle. Celé zle.

 

Budeš mať ohnivočerveného športiakatűzpiros sportkocsi s voňavými koženými sedadlami mäkkými ako maslo a s volantom, ktorý ti akurát pasuje do rúk? Budeš mať stiahnuté okno, lakeťkönyök vonku a budeš krúžiť okolo fontány v centre mesta? Bude ti z reprákovszleng: hangszóró vrieskaťüvölt hudba, aby si ťa všetci všimliészrevesz a aby baby slintalinyáladzik, len aby si k tebe mohli prisadnúť a aby chalanov išiel šľak trafiťmegüt a guta?

 

To je vision.

 

 

 

autorka: Adriana Bakošová