Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Chceli by ste počas leta precestovať kúsok sveta sami, s priateľom alebo priateľkou alebo partiou kamarátov? Máte radi adrenalín, neznášateutál nuduunalom a jediné, čo vám v cestovaní bránigátol, je obmedzenýkorlátozott finančný rozpočetköltésgvetés? Nevadínem baj! Dnes vám totižto ponúkam zopár tipov na adrenalínový výlet kamkoľvek chcete, na ktorý potrebujete naozaj minimálny finančný rozpočet.

 

Bod č.1: Trasaútvonal
Zabudnite na zložitébonyolult plánovanie celej trasy, vyberte si iba zopár záchytným miesttámpont, aby ste vedeli, kadiaľ sa približnekörülbelül vybrať, ale ostatné už nechajte na náhoduvéletlen. Nechajte, nech vás náhoda zavedie na také miesta, ktoré by ste pomocou googlu a mapy nikdy nenašli.

 

Bod č.2: Veci
Pri takejto dovolenke pre vás určite nebude pohodlné ťahať so sebou 3 kufre plné nepotrebných vecí. Naozaj, zoberte si so sebou iba to najnevyhnutnejšielegszükségesebb v jednom veľkom vakuhátizsák. A ak vám niečo bude chýbať, v každom meste sa nájdu malé obchodíky, kde nájdete potrebnýszükséges tovaráru za minimum peňazí.

 

Bod č.3: Cesta
Lietadlo, autobus, vlak? Na to zabudnite, ak chcete ozajstnýigazi adrenalín a zážitokélmény. Vyberte sa na cestu stopomstoppal! Nákladyköltség na cestu sa budú rovnať nule, spoznáte nových ľudí a ak cestujete s priateľmi, nehrozí vám ani žiadne nebezpečenstvo, práve naopak – užijete sikiélvez nezabudnuteľnéfelejthetetlen množstvo zábavyszórakozás.

 

Bod č.4: Ubytovanie
Prečo by ste mali platiť za hotel, keď môžete využiť služby couch-surfingu? Ochotníkészséges domáciházigazda vás ubytujú zadarmo u seba doma a vy nielenže bude mať kde prespať zadarmo, ale ešte budete mať aj osobného sprievodcuidegenvezető mestom, ktorý vám dokážeképes lenni vmire ukázať len to najzaujímavejšie. Ak budete mať šťastie, natrafíte takýmto spôsobom aj na lacnú stravukoszt, čo je ďalšou výhodouelőny takéhoto výletu.

 

Dúfam, že som vás dostatočne naladilahangulatot kelt vkiben na tento druhfajta cestovania a ponúkla vám aspoň zopár tipov na to, ako prežiť leto 2013 netradične. Čoskoro sa môžete tešiť na rozhovor s Ritou Molnár, prevádzkovateľkou webovej stránky couch-surfingu v Maďarsku, ktorá vám prezradí, čo je couch-surfing a ako funguje. Zatiaľ si prečítajte o couch-surfingu trochu viac v článku: Cestovanie iba pre dobrodružných.

 

Autorka: Karin, spracovala: adriana


stopom_szavak.pdf

Na dovolenke bola hrozná (unalom). Celé dni iba pršalo a nemohli sme sa kúpať.

So zlomenou nohou musíš ísť k lekárovi! Je to (okvetlenül szükséges)!

Predavačky sú v tomto obchode veľmi (készséges). Rady pomôžu a poradia.

(Koszt) je na internáte hrozná, preto sa vždy teším domov.

Milujem svoju prácu. Je to pre mňa (szórakozás).