Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Réžia: Peter Bebjak

Hudba: Juraj Dobrakov v spolupráci s kapelou Ghymes

Hrajú: Szidi Tobias, Attila Mokos, Peter Nadasdi, György Cserhalmi

 

Koľko mužov môže skutočneigazán milovať jedna žena?


Krásny príbeh plný vášne szenvedély, emócií, krutosti kegyetlenség a lásky. Film sa odohráva na Žitnom ostrove na samote félreeső hely, ktorý je ukrytý elrejtettmarhuľových sadoch barackliget. Slnko, vôňa   illat dozrievajúcich érő marhúľ a hľadanie vlastného šťastia si vás určite získajú megnyer v príbehu o silnej žene, ktorá miluje a chce byť milovaná.

 

Kritika o tomto filme hovorí samé pozitíva, ja som ho videla tiež a atmosféra filmu ma úplne dostala. Film určite odporúčam každému, kto vie vychutnať kiélvezni romantiku vidieka so všetkým, čo k nemu patrí. Sladkými marhuľami, nekonečnými slnečnicovými poľami, rozprávkovými hájmiligetmŕtvymi ramenami holt ágak.

Na internete som našla niekoľko diváckych nézői kritík, nie vždy pozitívnych, a rada by som sa s vami o niektoré podelilamegoszt.

 

 

gogo76 ****

Rád si pozriem naše nové filmy. Peter Bebjak je momentálne jeden z našich najusilovnejších legszorgalmasabb  režisérovrendező a jeho nedávny horor Zlo bol celkom vydarený sikeres. V prvom rade musím povedať, že hudba bola fantastická. Príbeh je typicky slovenský, čiže tragický, možno až príliš túlságosan, ale z filmu som mal dobrý pocit. Dialógy neboli trápne kínos, boli prirodzené. Musím pochváliť aj miesto, ktoré vybrali na nakrútenie príbehu – slovensko-maďarskú oblasť. Futbalový zápas a hláškakijelentés :"Čo pískaš fütyül, ty piča slovenská!", ma pobavilaszórakoztat a rybárov i milovníkov prírody určite zaujmefelkelti az érdeklődését ojedinelý egyedülálló  lov sumcov harcsa. Vo filme sa často nalieva "barac - pálenka" a normálne som na ňu dostal chuť. Celkovo solídny slovenský film, po ktorom určite dostanete chuť na barac - pálenku, marhule, sumca alebo dobrú rybačku...Jemný nadpriemer, ale prikláňam sa k štyrom hviezdičkám. 70%.

 

Noddy: odpadszemét!

Ako rodený žitnoostrovčan musím povedať, že je to absolútne nepravdivý valótlan obraz o živote na Žitnom ostrove. Takto nežili ani moji starí rodičia v 50. - 60. rokoch. Oblečenie, čo mal na sebe Andráš báči (komárňanský herec Ropog) sa nosilo niekedy medzi vojnami. Navyše, u nás sa pije skôr české pivo alebo víno, ako barackovica. Hlavní hrdinovia hovorili tou najčistejšou spisovnou maďarčinou, pri ktorej by sa zahanbilelszégyelli magát aj obyvateľ Budapešti. Jediný raz som tam začul žitnoostrovský dialekt, a to od krčmárkykocsmárosnő. Totálny brak selejt.

 

vojo ****

Nie, tento film nie je dokonalýtökéletes, ale brak?! Nuž, neviem, prečo dali niektorí také nízke hodnotenia értékelések. Aj jedna alebo dve hviezdičky sú podľa mňa trochu mimo. Také nízke hodnotenie môže dať človek, čo nevidel ani trailer tréler a čakal, že pôjde asi o komédiu z južného Slovenska.  

 

Spracovala: adriana podľa internetu


Nyomtasd ki magadnak az idegen szavakat és gyakorold őket:Barackliget_idegen_szavak.pdf

vôňa dozrievajúcich (marhule)

ukrytý v (marhuľové sady)

vychutnať si romantiku (vidiek)

hľadanie (vlastné šťastie)

ojedinelý lov (sumce)