Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Réžia: Vladimír Balko
Hrajú: Attila Mokos, Roman Luknár, Helena Krajčiová


Priznám sabevall, nesledujem filmové novinky. A to sa občas javí ako chyba. Cez sviatky som náhodouvéletlenül v programe televízie natrafilarábukkanik na slovenský film a keďže v ňom hlavnú postavu hrá Attila Mokos, herec, ktorý si zahral aj v Marhuľovom ostrove, rozhodla som sa, že si film pozriem. A bola to dobrá voľbaválasztás.

 

Tóno, hlavný hrdina filmu, ktorého hrá Attila Mokos, sa po piatich rokoch vracia z väzeniabörtön do rodnej dedinyszülőfalu na strednom Slovensku. Pomaly zisťujerájön, že všetko, čo mu bolo blízkeközeli, sa zmenilo. S manželkou sa odcudzilieltávolodik, 5-ročného syna v podstatevalójában ani nepozná a prácu v dedine nedostane. Jeho najlepší kamarát ho nahovárarábeszél na ďalší podvodcsalás s drevom. Tóno všakviszont odolávaellenáll napriek tomuannak ellenére, že svojmu kamarátovi dlhujetartozik peniaze, ktoré bez práce nebude vedieť vrátiť. Jeho dvaja kamaráti z detstva, kňaz Marek a podnikateľ Peter, sa mu snažiaigyekszik pomôcť vrátiť do normálneho života, ale pokoj v dušilélek si človek musí nájsť sám. Či sa to Tónovi podarísikerül, či nájde cestu späť k svojej manželke, závisí iba od nehocsak tőle függ.

 

Tento silný príbeh sa odohrávajátszódik uprostred hôr v krásnej dedinke Čierny Hron. Je ťažké uveriť, že sa odohráva v 21. storočí, pretože v rodinách stále panujeuralkodik silný patriarchát a rasizmus a pytliactvoorvvadászat sú úplne bežnémindennapi. Film získalelnyer cenu na medzinárodnom filmovom festivale v americkom Kansas City.
Ak vás film zaujal, môžete si ho pozrieť aj na DVD so slovenskými titulkamifelirat, čo je výborný spôsobmód, ako sa učiť cudzí jazyk. Pozrite si trailer k filmu tu

 

Spracovala: adriana