Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 

1. Ak zaostávatelemarad za ostatnými, nič z vás nebude.

Nikdy by ste sa nemali porovnávaťösszehasonlítani s inými ľuďmi. Jediný človek, od ktorého by ste sa mali snažiťigyekszik byť lepší, je človek, ktorým ste boli včera. Nemôžete byť vo všetkom najlepší. Ak sa o to budete pokúšaťpróbál, stratíte množstvo energie a svoj cieľ napriek tomu nikdy nedosiahneteelér.

 

Sústreďte saÖszpontosít radšej na to, aby ste zo svojej práce mali pocit, že ste spravili všetko, čo bolo vo vašich silách.  

 

 

 2. Viete po anglicky, lebo na škole ste mali angličtinu 12 rokov.

Bohužiaľsajnos to nič neznamená. Ak si myslíte, že sa bifľovanímmagolás slovíčok a prekladaním textu naučíte po anglicky, musím vás sklamaťcsalódást okoz. Nie je nič horšie, ako prežiť 12 rokov v domnienketudatban, že ste na dobrej ceste naučiť sa cudzí jazyk a potom v reálnom svete prísť na to, že slovníček s výrazmikifejezések môžete rovno hodiť do koša.

 

Vyhľadávajte situácie, v ktorých môžete cudzí jazyk používaťhasznál. Aj v anglickom, aj v slovenskom jazyku existujú posedeniaösszjövetel, kde sa zídeösszejön niekoľko ľudí a debatujúbeszélget, aby si precvičili cudzí jazyk. (viď: DumaEstek)   

 

 

3. Učíte sa kvôli známkam.

Kvôli tomu, aby ste spravili prijímačkyfelvételi, maturitu, monitor a podobne. Nie. V konečnom dôsledkuvégül is sa učíte preto, aby ste boli v živote šťastný. Ak budete šťastný ako veterinár, spravte všetko preto, aby vás prijali na vysokú školu a aby sa z vás veterinár napokon stal.

 

Majte na pamäti skutočný cieľcél a nie iba krokylépés, ktoré k nemu vedúvezet.

 

 

4. Učiteľ má vždy pravdu.

Naozaj úspešní ľudia neuveria bezvýhradnefenntartás nélkül ničomu, čo sa pred nich predostrieelőterjeszt. Všetko spochybňujúmegkérdőjelez. Ak budete bezvýhradne veriť autoritám, stanete sa jednou z ovečiek v stádenyáj. Bez názorunézet nélkül, bez schopnosti zdravého úsudkuegészséges következtetés a ostatní si s vami budú môcť robiť, čo sa im len zachce.

 

Snažte sa na veci pozrieť objektívne a s odstupomkellő távlatból a prídete na to, že vo svete je mnoho takých „právd“, na ktoré ak sa pozriete z iného uhlaszemszög, razom prestanú byť nespochybniteľnémegkérdőjelezhetetlen.

 

 

 

 

autorka: Adriana Bakošová

 

 

OLVASD EL A FOLYTATÁST IS ITT