Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 


5. Život je férový – Koľkokrát ste nadávaliszitkozódik na svojho učiteľa, keď vám bez upozorneniafigyelmeztetés dal krátky test? Alebo vás vyvolalkihív napriek tomu, že už máte dvakrát toľko známok ako spolužiak? Áno, je to neférové.

Prestaňte však fňukaťsiránkozik a radšej sa psychicky pripravte na to, že ani život sa s vami maznaťkényeztet nebude. Nevšímajte sifigyelmen kívül hagy krivdysérelem a radšej začnite makaťszleng: dolgozik. Dostanete sa oveľa ďalej, ako keby ste si niekde v kúte do smrti oblizovalinyalogat ranyseb

 


6. Ak ste zlyhalinem sikerül, na vine je učiteľtanárt hibáztat – Alebo spolužiak. Alebo susedov pes, ktorý celú noc zavíjalvonyít a nenechal vás spať. Každý okrem vás. Kým ste študent, možno nad vašou výhovorkoukifogás mamina alebo ocino prižmúri okoszemet huny a nedostanete zarachaszleng: büntetés na dva týždne.

Ale v živote sa vám to tak ľahko neprepečieszleng: nem megy át. Vášho šéfa nebude zaujímať dôvodok, prečo ste prácu neodviedli precízne a načas. Jeho bude zaujímať iba výsledok. Výhovorkami si situáciu iba zhoršíte.

 

 

7. Svet je empatický učiteľ – Môj profesor matematiky mal veľmi dobrý zvykszokás: keď sme dostali príklad, nebral do úvahy iba správnosť alebo nesprávnosť konečného výsledku, našťastie sme mohli dostať body aj za použitie správneho vzorcaképlet a podobne. Preto som z matematiky neprepadlamegbukik. :-)

V živote sa ale body za snahuigyekezet nedávajú. Ak si zle vyrátate vstupné nákladyköltség pre vaše podnikanievállalkozás, môžete skrachovaťtönkre megy ešte skôr, ako vôbec začnete. To, že ste sa rozhodli pre správny vzorec, len potom ste zabudli vynásobiťbeszoroz náklady na mzdybér počtomszám zamestnancovalkalmazott, bude len slabá útechavigasz.

 


8. Najprv lekcia, až potom skúška – No áno. Škola vám dá šancu najprv sa niečo naučiť a potom vás otestuje. V živote je to však naopak.

Ak sa vám na prvej poradeértekezlet nepodarí presvedčiťmeggyőz šéfa, že vaše výpočtyszámítások ohľadom optimalizácie predaja sú tie správne, nezúfajtekétségbe esik. Vezmite do úvahy všetky argumenty proti vášmu návrhujavaslat, vráťte sa do kancelárie a všetko si znova prepočítajte. A ak sa vám šéfa nepodarí presvedčiť ani na najbližšej porade, zamyslite sa nad tým, či by ste sa nemali prihlásiť na seminár rozvojafejlesztés komunikačných zručnostíkészség.

 

Skončením školy sa učenie nekončí. Mení sa len miesto, spôsob a účastnícirésztvevők. A trestybüntetés za chyby sú oveľa tvrdšie ako za študentských čias. Želám vám, aby ste v učení našli rozptýlenie!

 

 

autorka: Adriana Bakošová