Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 

 

Medzi najobľúbenejšie aktivity voľného času nepochybnekétségkívül patrí hudba. Či už pôjdeme na koncert, alebo si ju pustímeenged v aute či doma pri relaxovaní, je to len na náscsak tőlünk függ.

 

V dnešnej dobe rádiá hrávajú väčšinou komerčnú zahraničnú hudbu, ktorá mnohým ľuďom vyhovujemegfelel. Ak ale patríte k náročnejšímigényesebb poslucháčomhallgató s iným vkusomízlés, potešíme vás.

 

cellmates.jpg

 

V roku 2009 vzniklalétrejön na Slovensku skupina s názvom The Cellmates. Traja mladí muži sa spojiliegyesül, aby nám pripomenuliemlékeztet hudbu z 50. rokov minulého storočia, ktorá vznikla v Amerike. Touto hudbou nie je nič iné ako rock and roll. Ide o štýl hudby, ktorý preslávilhíressé tesz najmäfőleg Elvis Presley. The Cellmates nadväzujúkapcsolódik práve na neho a osobnostiszemélyiség ako Buddy Holly alebo Chuck Berry. Tvoriaalkot však aj vlastné piesne a zaujímavé je, že do rock and rollovej podobyforma prerábajúátcsinál aj známe svetové hity. Ich repertoár obsahujetartalmaz piesne rýchle a rytmické, na ktoré sa dá výborne zatancovať, no aj pomalé, tzv. slaďáky, pre zamilované páriky. Všetky sú v anglickom jazyku.

 

Chlapci koncertujú po celom Slovensku, no aj v Rakúsku a Maďarsku. Objavili samegjelenik aj v reportážachriport či rozhovorochbeszélgetés v televízii a dokonca si naživo zahrali v rádiu Expres. Ich veľkým úspechomsiker je krstkeresztelő prvého štúdiového albumu s názvom Rockabilly Feeling a s ním spojené turné po slovenských mestách. Krst sa uskutočnilmegvalósul v novembri minulého roka. Bola to veľkolepánagyszerű akcia, ktorá sa konalatörténik v bratislavskom klube Hlava 22. Na krste sa podpisovalialáír a predávali CD nosiče, no návštevnícilátogatók sa tešili najmä na samotné vystúpeniefellépés chlapcov a ich hosťavendég, maďarskej skupiny Rocking Rock Cats. Fanúšikoviarajongók si zaskákali, zatancovali a výborne sa zabavili. Ak vás mrzísajnálja, že ste tam neboli, vyberte saelindul na jeden z ich pripravovaných koncertov.

 

Hrávajú v miestnych podnikochhelyi szórakozóhelyek aj na letných festivaloch. Dvakrát vystupovali aj na Pohode, najznámejšomlegismertebb a najobľúbenejšom slovenskom festivale. V roku 2012 sa zúčastnilirészt vesz na medzinárodnej súťaži Rockabilly Rumble v Rakúsku, odkiaľ si odniesli významnújelentékeny cenudíj.
Chalani zo skupiny na Slovensko nepriniesli len tento druh hudby. Svojím oblečením a účesmifrizura nám približujúközelebb hoz aj módu, ktorá bola v danom obdobíkorszak populárna. Kockované košele, kožené bundybőrkabát, rifle s retiazkou na boku a vysoký, dozadu uhladený účeshátra fésült frizura sú samozrejmosťou.

 

Tí, čo už o tejto kapele počuli, so mnou snáď súhlasia, že ide o príjemné obohateniegazdagítás slovenskej hudobnej scény. Vy, čo o The Cellmates čítate prvýkrát, si ich možno vypočujete a určite obľúbite. Najbližšie ich môžete vidieť naživo na koncerte 25.05.2013 v Novom Meste nad Váhom a 10. 08. 2013 na City Fest v Žiari nad Hronom.

 

autorka: Timea; spracovala: adriana

 

Pieseň Rockabilly feeling od The Cellmates si môžete vypočuť tu.

 

Tanuld meg az idegen szavakat és utána gyakorold őket az alábbi agytorna segítségével. Jó munkát!


rock_and_roll.pdf

Máš dobrý (ízlés)! Tento obraz je skutočne krásny!

Bola som u kaderníčky. Čo povieš na môj nový (frizura)?

Kam sa (elindult) Jana takto neskoro večer?

Skupina Omega (létrejött) ešte skôr, ako si sa narodil.

Leto je skvelé (időszak) na grilovačky!