Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 

 

Medzi najobľúbenejšie aktivity voľného času nepochybnekétségkívül patrí hudba. Či už pôjdeme na koncert, alebo si ju pustímeenged v aute či doma pri relaxovaní, je to len na náscsak tőlünk függ.

 

V dnešnej dobe rádiá hrávajú väčšinou komerčnú zahraničnú hudbu, ktorá mnohým ľuďom vyhovujemegfelel. Ak ale patríte k náročnejšímigényesebb poslucháčomhallgató s iným vkusomízlés, potešíme vás.

 

cellmates.jpg

 

V roku 2009 vzniklalétrejön na Slovensku skupina s názvom The Cellmates. Traja mladí muži sa spojiliegyesül, aby nám pripomenuliemlékeztet hudbu z 50. rokov minulého storočia, ktorá vznikla v Amerike. Touto hudbou nie je nič iné ako rock and roll. Ide o štýl hudby, ktorý preslávilhíressé tesz najmäfőleg Elvis Presley. The Cellmates nadväzujúkapcsolódik práve na neho a osobnostiszemélyiség ako Buddy Holly alebo Chuck Berry. Tvoriaalkot však aj vlastné piesne a zaujímavé je, že do rock and rollovej podobyforma prerábajúátcsinál aj známe svetové hity. Ich repertoár obsahujetartalmaz piesne rýchle a rytmické, na ktoré sa dá výborne zatancovať, no aj pomalé, tzv. slaďáky, pre zamilované páriky. Všetky sú v anglickom jazyku.

 

Chlapci koncertujú po celom Slovensku, no aj v Rakúsku a Maďarsku. Objavili samegjelenik aj v reportážachriport či rozhovorochbeszélgetés v televízii a dokonca si naživo zahrali v rádiu Expres. Ich veľkým úspechomsiker je krstkeresztelő prvého štúdiového albumu s názvom Rockabilly Feeling a s ním spojené turné po slovenských mestách. Krst sa uskutočnilmegvalósul v novembri minulého roka. Bola to veľkolepánagyszerű akcia, ktorá sa konalatörténik v bratislavskom klube Hlava 22. Na krste sa podpisovalialáír a predávali CD nosiče, no návštevnícilátogatók sa tešili najmä na samotné vystúpeniefellépés chlapcov a ich hosťavendég, maďarskej skupiny Rocking Rock Cats. Fanúšikoviarajongók si zaskákali, zatancovali a výborne sa zabavili. Ak vás mrzísajnálja, že ste tam neboli, vyberte saelindul na jeden z ich pripravovaných koncertov.

 

Hrávajú v miestnych podnikochhelyi szórakozóhelyek aj na letných festivaloch. Dvakrát vystupovali aj na Pohode, najznámejšomlegismertebb a najobľúbenejšom slovenskom festivale. V roku 2012 sa zúčastnilirészt vesz na medzinárodnej súťaži Rockabilly Rumble v Rakúsku, odkiaľ si odniesli významnújelentékeny cenudíj.
Chalani zo skupiny na Slovensko nepriniesli len tento druh hudby. Svojím oblečením a účesmifrizura nám približujúközelebb hoz aj módu, ktorá bola v danom obdobíkorszak populárna. Kockované košele, kožené bundybőrkabát, rifle s retiazkou na boku a vysoký, dozadu uhladený účeshátra fésült frizura sú samozrejmosťou.

 

Tí, čo už o tejto kapele počuli, so mnou snáď súhlasia, že ide o príjemné obohateniegazdagítás slovenskej hudobnej scény. Vy, čo o The Cellmates čítate prvýkrát, si ich možno vypočujete a určite obľúbite. Najbližšie ich môžete vidieť naživo na koncerte 25.05.2013 v Novom Meste nad Váhom a 10. 08. 2013 na City Fest v Žiari nad Hronom.

 

autorka: Timea; spracovala: adriana

 

Pieseň Rockabilly feeling od The Cellmates si môžete vypočuť tu.

 

Tanuld meg az idegen szavakat és utána gyakorold őket az alábbi agytorna segítségével. Jó munkát!


rock_and_roll.pdf

Kam sa (elindult) Jana takto neskoro večer?

Jana (részt vett) na mesačnom jazykovom kurze na Malte.

Skupina Omega (létrejött) ešte skôr, ako si sa narodil.

Leto je skvelé (időszak) na grilovačky!

Želám ti veľa (siker) v práci a v osobnom živote!