Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 

Patríte medzi fanúšikov hororových filmov? Neviete, aký horor si máte pozrieť dnes večer? Mám pre vás jeden tip. Ide o amatérsky hororový film, ktorý bol !POZOR! nakrútenýforgat na Slovensku. Už len názov tohto filmu je viac než len zaujímavý. Volá sa S.Z.M. – Socialistický Zombie Mord.

 

Samozrejme, keďže ide o nízkorozpočtovýkis költségvetésű film, ktorý nakrútila partia amatérskych hercov, nemôžete čakať žiadne špičkovécsúcs- herecké výkonyteljesítménykvalituminőség ako z Hollywoodu. S.Z.M. vám však ponúka nielen zopár skutočne strašidelnýchijesztő snímokfelvétel, ale aj množstvo úsmevnýchmegmosolyogtató scénjelenet, keď sa máte chuť zasmiať spolu s tvorcamialkotó filmu, ktorí sa síce snažili o „krvák“szleng: durva film, amelyben patakokban folyik a vér, ale s poriadne odľahčenoukönnyített dejovou línioucselekményvonal.

 

Film sa nakrúcal s prestávkami od roku 2006 do roku 2013 (a to hlavne kvôli obmedzenémukorlátozott rozpočtuköltségvetés) s amatérmi – dobrovoľníkmiönkéntes, ktorí mu venovali väčšinu svojho voľného času. V dnešnej dobe sa naozaj ceníértékel, že ľudia, a hlavne mladí ľudia, sú schopníképes vmire urobiť niečo podobné aj bez finančnej odmenypénzjutalom.

 

Tento film vám odporúčame v prípade, že máte chuť na nejakú večernú „oddychovku“szleng: könnyed lazulás Jnádychomleheletnyi hororu i komédie a tiež, pokiaľ chcete vidieť, ako vyzerajú nízkorozpočtové filmy zo slovenského prostredia.

 

Môj osobný názor na tento film je, že pokiaľ by som si ho pustila bez akýchkoľvekbármilyen predchádzajúcichkorábbi informácií o ňom, pravdepodobne by som ho po niekoľkých minútach so značnýmjelentős znechutenýmznechutiť: elveszi a kedvét vypla. Ak všakde ha viete, čo predchádzalomegelőz nakrúteniu tohto filmu, nezostáva vám nič iné, ako zložiť jeho tvorcom obrovskú poklonubókoceniťértékel ich snahuigyekezet.

 

 

 Pozrite si tiež upútavku:

 

 

Autorka: Karin Untermayerová

 

 

Doplňte chýbajúce výrazy z textu:


( v hovorovej reči film, v ktorom je veľa krvi)

(veľmi dobrý, kvalitný)

(viem, dokážem)

(peniaze, ktoré človek dostáva za odvedenú prácu)

(ľudia, ktorí pracujú bez nároku na finančnú odmenu)