Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

Nebudem písať o jednej knihe, ale o sérii krásnych kníh, ktoré Stephenie Meyer napísala.


Prvá časť je Twilight, kde sa zoznámime s príbehom Isabelly Swana a Edwarda Cullena. 
Bellin otec, Charlie žije svoj malý, jednoduchý život vo Forkse. Jeho dcéra znova vstúpila do jeho života po dlhom čase, lebo Bellini rodičia boli rozvedeníelváltak
Edward a jeho rodina skrývajú tajomstvotitok, ktoré sa doteraz podarilo udržať. Ako beží čas a prejdú mesiace, Bella sa zaľúbibeleszeret do Edwarda, ktorý sa zo všetkých síl snažípróbálkozik udržaťmegtart Bellu od seba čo najďalej. Bella sa dozvie, že jej láska je upírvámpír, ale nezľakne samegijed. Hlavne preto, lebo vie, že rodina Cullenovcov sú vegetariáni, čo znamená, že nepijú ľudskú krv, iba zvieraciu. Navyše majú aj zvláštnerendkívüli schopnostiképesség: Edward číta myšlienkygondolat a jeho sestra Alice vidí budúcnosť.


Bellu začne prenasledovaťüldöz zlý upír, ktorý ju chce zabiť preto, lebo zacíti pachszag ľudskej krvi. Edward a rodina prichádzajú Belle na pomoc a nepriateľa zabijú.

 

V New moone, druhej časti série, sa Edward nedokáže zbaviťmegszabadul pocitu vinybűntudat z toho, že jeho láska, Bella, sa dostala do nebezpečenstva kvôli nemu. Preto sa rozhodne, že Bellu aj mesto opustíelhagy. Bella sa s tým nevie vyrovnaťbelenyugszik a radšej by zomrela, ako žila bez Edwarda.
Preplakala už mesiace a uzavrela sa do seba, keď jej do života vstúpi Jackob Black, o ktorom sa neskôr zistímegállapít, že je vlkolakvérfarkas. Jackob sa pokúša urobiť Bellu znovu šťastnou a zaľúbi sa do nej. Bella k nemu tiež začína niečo cítiť. Robia spolu trochu nebezpečné veci, ako napríklad jazdia na motorke, skáču zo skaly.

Edwardova sestra, ktorá vidí budúcnosť, vidí, že Bella skáče zo skaly a myslí si, že sa Bella chce zabiť kvôli tomu, že ju  Edward opustil. Povie preto bratovi, že Bella zomrela.
Edward sa rozhodne, že so svojím životom skoncujevégez, ale u upírov to nie je také jednoduché, a preto chce vyprovokovať rodinu Volturijovcov, aby ho zabili.

Bella príde na Edwardov plán, a preto sa s Alice vydajú na cestu nájsť Edwarda a zastaviť ho. Našťastie ho nájdu, ale Volturi si povie, že musia Bellu premeniťátváltoztat na upíra, lebo vie už príliš veľa.

 

Pokračovanie o týždeň...

 

Autorka: Dominika Ábrahámová


Twilight_1_szavak.pdf
Prečo sa Bella nezľakne toho, že Edward je upír?
Lebo v upírov neverí.
Lebo Edward nepije ľudskú krv.
Lebo je do Edwarda príliš zamilovaná.
Ani jedna odpoveď nie je správna.
Prečo Bellu začne prenasledovať zlý upír?
Lebo sa chce pomstiť Edwardovi.
Lebo zacítil ľudskú krv.
Lebo sa mu Bella zapáčila.
Lebo sa Bella priatelí s Edwardom.
Prečo sa v druhej časti Edward rozhodne, že Bellu aj mesto opustí?
Lebo má pocit viny, že Bellu chceli kvôli nemu zabiť.
Lebo Bellu už nemiluje.
Lebo Bella sa zaľúbila do vlkolaka.
Lebo si myslí, že Bella je mŕtva.
Čo cíti Bella k Jackobovi?
Nič. Stále miluje Edwarda.
Miluje už iba Jackoba.
Edwarda stále ľúbi, ale začína niečo cítiť aj k Jackobovi.
Už ani jedného nemiluje. Chce mať normálneho priateľa.