Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

 

Podľa starej indickej legendy v srdci každého z nás žijú dve bohyneistennő. Bohyňa vedomostítudás, Sarasvati a bohyňa hojnostibőség, Lakshmi. Obe treba milovať, ale jednu predsa o niečo viac. Ak budete venovať všetku svoju pozornosť bohyni vedomostí, bohyňa hojnosti bude závidieťirigykedik a spraví všetko pre to, aby vám zalichotilahízeleg. Bude vás nasledovať všade, kam pôjdete a nikdy vás neopustíelhagy. Vo vedomostiach je sila a prostredníctvom nichmelyek által získatemegszerez hojnosť a bohatstvo.


Každý by chcel zarábaťpénzt keres viac, ale iba málo ľudí si uvedomujetudatosít, že to bez ďalšieho vzdelávania a rozvoja zručnostíkészségfejlesztés nepôjde. Každý rok skončia školu stovky nádejnýchígéretes absolventov a človek si predsa nemôže dovoliť zaspať na vavrínoch, ak chce zostať v hre. A ďalšie vzdelávanie neprospejehasznára van len vášmu bankovému účtu. Vaša pamäťemlékezet aj myseľelme zostanú aktívne a ani riešenie komplexného problému vás nevyvedie z mierykihoz a sodrából.

Položte si teda otázku, ktorá jedna zručnosť by vás posunula o krôčikkis lépés bližšie k lepšiemu životu, ak by ste ju ovládali. A začnite na sebe pracovať ešte dnes.

 

1. Vytýčte sikitűz cieľ

Váš cieľ musí byť merateľnýmérhető, aby bolo pre vás jasné, či ste cieľ dosiahlielérni alebo nie. Nestačí povedať: o rok budem vedieť po anglicky. Definujte si ho konkrétne: do jedného roka spravím jazykovú skúšku B2.

 

 

2. Spíšteösszeír kľúčové krokykulcslépések

Inými slovami: čo všetko musím spraviť počas toho jedného roka, aby som dosiahol cieľ. Dvakrát do týždňa budem chodiť do jazykovej školy, raz týždenne budem pozerať CNN a pod.

 

3. Upravteelrendez cestu

Na tento bod často zabúdame i keď je rovnako dôležitý ako predchádzajúce. Ak nemáte vhodnémegfelelő podmienkyfeltétel na dosiahnutie cieľov, akýkoľvek vznešenýnemes cieľ zostane iba snom. Ak ste sa rozhodli spraviť si jazykovú skúšku, ale celý deň sa nezastavíte a večer unavene padáte do postele, porozmýšľajte nad tým, ktoré z činností by ste z vášho života mohli vylúčiť alebo delegovať. Dohodnite sa s rodičmi, že každú stredu postrážia vaše ratolesti a hneď získate čas aj miesto na pokojné učenie.

 

Držím vám palce!

 


Autorka: Adriana Bakošová

 

 

Helyettesítsd be az üres mezőbe a megfelelő szavakat a szövegből:


Nevedela som dokončiť projekt, lebo mi chýbali (veľmi dôležité) informácie.

Jožo mi stále chváli šaty, vlasy. Vždy mi .

Sused sa ma vždy pýta, odkiaľ máme toľko peňazí a z čoho chodíme na dovolenky. Myslím, že nám .

Stále zabúdam svoj pin-kód. Mám veľmi zlú .

Som veľmi trpezlivá. Mňa ani moje deti.