Ötletgazdag hírlevél

  • slider
  • slider
  • slider
  • slider

o nás

Vitajte na webovej stránke Občianskeho združenia PO SLOVENSKY HRAVO!

 


Volám sa Adriana Bakošová a študovala som na Univerzite J. Selyeho odbor angličtina - slovenčina. Štúdium čohokoľvek som vždy brala ako koníček, pretože veci sa dajú zvládnuť oveľa ľahšie a rýchlejšie, ak ich človek nerobí z donútenia.

 

 

Toto ma motivovalo aj vtedy, keď som začala vyučovať. Chcela som, aby študenti na hodiny chodili radi a spravila som všetko pre to, aby boli hodiny zážitkom nie len pre nich, ale aj pre mňa.

 

 

V tomto mi veľmi pomohol intenzívny mesačný kurz (TEFL), ktorý som absolvovala v Grécku. Hŕstka profesorov z Anglicka sa nás snažila naučiť, ako máme vyučovať angličtinu ako cudzí jazyk tak, aby študenti nezdupkali po druhej hodine. :-) Tieto metódy sa snažím aplikovať aj pri výuke slovenského jazyka a aj pri príprave tejto webovej stránky.

 

 

Prípravu takejto stránky som plánovala už dlho. Dôvodom bol nedostatok materiálu na osvojenie si a precvičovanie slovenského jazyka ako cudzieho jazyka. Sústredila som sa na tie gramatické javy, s ktorými má väčšina maďarských študentov problém. Popri gramatike stránka obsahuje aj články na dvoch jazykových úrovniach s prekladom ťažších slov do maďarčiny, rôzne spôsoby precvičovania slovnej zásoby (od šibeničky počnúc po pexeso). Nezabudla som ani namaturantov, ktorí sa pripravujú na maturity zo slovenskej literatúry a ani na tých, ktorí radi testujú svoje všeobecné znalosti.

 

Učitelia slovenčiny ako cudzieho jazyka na stránke nájdu rôzne hry na precvičovanie gramatiky a slovíčok.

 

 

Používanie stránky a akékoľvek šírenie jej obsahu je zadarmo (aj po registrácii). Registrácia nie je povinná, napriek tomu ju užívateľom odporúčam, nakoľko im po registrácii systém automaticky ukáže, kde a aké chyby urobili. Môžu tiež sledovať svoje pokroky a porovnať svoje znalosti s ostatnými užívateľmi.

 

 

V januári 2014 sme rozbehli krátke jazykové úlohy, ktoré po prihlásení študent dostáva do svojej emailovej schránky každý deň, aby bol so slovenčinou v kontakte každý deň. Tieto úlohy sú bezplatné a pomáhajú v upävnení slovnej zásoby, gramatiky a sú vytvorené už v obvyklom hravom štýle. Prihlásiť sa môžete tu (Ľutujem, ale momentálne sa úlohy v dôsledku finančnej a časovej tiesni nerozposielajú, ale prihlásiť sa môžete, nakoľko tento stav je iba dočasný! :))

 

 

Pre obyvateľov Dunajskej Stredy a okolia sme rozbehli projekt pod názvom "dumaest", ktorý odporúčam každému, kto nie je spokojný s konverzačnými zručnosťami v slovenskom jazyku. Viac informácií o projekte si môžete prečítať tu.

 

 

Obsah stránky neustále rozširujeme, preto ak ešte dnes niečo nenájdete, zajtra to už nemusí byť pravda. Napriek tomu budem veľmi rada, ak mi dáte vedieť, ak vám na stránke niečo chýba, alebo ak by ste radi niečo zmenili.

 

 

Želám vám veľa zábavy a veľa užitočne strávených chvíľ na webovej stránke!

S pozdravom,

Adriana Bakošová

prezidentka OZ

 

 

kontakty:

mobil: 0918 777 246

email: info@szlovakuljatekosan.sk

www.facebook.com/SzlovakulJatekosan

 

 

Občianske združenie PO SLOVENSKY HRAVO - SZLOVÁKUL JÁTÉKOSAN Polgári társulás

Malá 2068/14

929 01 Dunajská Streda

 

IČO: 42294363

DIČ: 2023840115

 

 

 

 

.